Lajme

Publikohet shifra marramendëse/ Ja sa qytetarë nga rrethet do të marrin pjesë në protestë

Loading...

Pasditen e sotme opozita e bashkuar zhvillon protestën e 10-të kombëtare. Ndërkohë që na ndan vetëm 1 orë nga bashkimi i popullit, në Kuvend po zhvillohet seanca e veçantë plenare për ngritjen e Komisionit Hetimor ndaj presidentit Meta.

Me mijëra protestues po i drejtohen në këto momente Tiranës, ku do t’i bashkohen protestës së madhe të opozitës që do të mbahet në orën 20.00 në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Partia Demokratike ka publikuar shifrat e pjesëmarrësve nga rrethet që do të jenë të pranishëm ditën e sotme në protestë. Numri është relativisht i lartë dhe shkon deri në 70 mijë protestues.

Shifrat e publikuara nga PD

Kukësi 4600 protestues

Shkodra rreth 10 000 protestues

Dibra 5 500 protestues

Lezha 7800 protestues

Vlora 5800 protestues

Fier rreth 6 500  protestues

Gjirokastra 2800 protestues

Berati rreth 3000 qytetarë.

Durrësi  rreth 10 000 protestues,

Elbasani 8 600 protestues

Korça afro 5 600  protestues

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close