Lajme

I dëgjoi duke ‘ulëritur’, shqiptari sfidon flakët e futet në shtëpinë e grekëve për t’i shpëtuar

Loading...

Një shqiptar në Greqi është përshëndetur si hero pasi shpëtoi nga flakët qentë e një familjeje greke.

30-vjeçari Anton Nake, kishte dëgjuar klithmat e kafshëve të gjora të zëna kurth nga flakët dhe u fut që t’i shpëtonte.

Sipas raportimeve të mediave, njëri nga qentë, ai që ndodhej pas derës, i ishte hedhur në krahë sa e kishte parë.

Ndërsa qeni tjetër e kishte sulmuar, por kjo nuk e ndaloi Antonin që ta shpëtonte nga zjarri.

Nake u shpreh:

Doja të bëja më shumë. Veprova instiktivisht dhe që të fitoja kohë.”

Anton Nake është shpërngulur në Greqi qëkur ishte 6-vjeç dhe tani punon si shpërndarës i ushqimit të shpejtë.

.

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close