BoteNdryshe

Shqiperia ne udhekryq sipas Mediut!

Loading...

Kreu i PR-së, Fatmir Mediua, ka reaguar pas shoqërimit live të ish-deputetit të PD-së, Bardh Spahia, ditën e djeshme.

Me një shënim në facebook, Mediua e cilëson arrestimine Spahisë si një turp dhe fundin e qeverisë, ndërsa shton se shqiptarët nuk i ndal dot Rama.

Postimi i plotë i Mediut:

Shqiperia ne udhekryq.

Rama kerkon qe mjerimin dhe degjenerimin e tij politik ta ktheje ne mjerim dhe shkaterrim Te Shqiperise dhe shqiptareve.

Shqiptaret duan Europen, sigurine dhe lumturine.

Rama u ka dhene vetem dhunen, korruspionin, drogen dhe krimin, largimin nga Shqiperia

Rama qendron jo me ne krye te Partise Socialiste, por te nje strukture politike qe ka mare peng vendin e kthyer në strukture kriminale qe vjedh votat dhe grabit vendin.

Nje strukture qe ka per aleate krimin e organizuar dhe ka per armik shqiptaret dhe opoziten.

Pergjimet e publikuara nga BILD, tregojne se ne cfare llumi eshte futur kjo qeveri. Turp banalitet, mardhenie me bandite e maskarenj qe dhunojne me urdher te Rames shqiptaret.

Polici e mbushur me bandite, trafikant, ushtare te Rames dhe jo ligjit qe i sherben krimit qeveritar, qe nuk njeh ligj dhe kushtetute.

Arrestohen deputete qe denocojne krimin dhe kriminelet rrin ne zyren e kryeministrit.

Arrestimi i Bardh Spahise eshte turp dhe fundi I kesaj qeverie.

Shqiptaret nuk mund ti ndal Rama në rrugen e tyre per liri dhe Europe.

Kush mendon se me dhune do i ul koken shqiptareve e ka fundin e shpejte dhe te turpshem.

Kush I sherben ketij regjimi te korruptuar, ketij procesi farse elektoral eshte mjeran.

Protesta e 21 Qershorit duhet te jete dita e shqiptareve mbi llumin qeveritar.

Dita e njerezve te lire mbi diktaturen e Rames, diktaturen e krimit dhe korrupsionit

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close