Sport

Cristiano: Ëndërroja të lija gjurmë në futboll

Loading...

Cristiano Ronaldo, në një intervistë për faqen zyrtare të FIFA-s, ka deklaruar se ka arritur të përmbushë ëndrrën e tij: të lërë gjurmë në futboll.

“Gjithmonë kam dashur që të lë gjurmën time në futboll dhe ia kam arritur qëllimit. Kam shkruar një kapitull në historinë e futbollit duke fituar tituj dhe së bashku me Messin, duke qenë kandidat për të fituar çmimet individuale”, deklaroi Cristiano.

Portugezi i Realit shtoi se po kalon një moment të pabesueshëm në karrierë.

“Çmimet e fundit The Best dhe Topi i Artë më motivojnë për të vazhduar karrierën”, theksoi sulmuesi.

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close